Vlaková infrastruktura je po Číně již velmi rozšířená a v každém městě můžete nasednout na rychlovlak. Pohodlné je to především díky moderním vlakovým stanicím s velkými čekárnami nabízejícími pohodlí, teplo a občerstvení při čekání. Lístky na vlak nejsou příliš drahé a musíte si je koupit ještě před nástupem, každý lístek je spojený s jedním místem, nemůže se vám tedy stát, že byste někde několik hodin museli stát. Pohodlí ve vlacích je optimální a je zde dostatek prostoru pro nohy.
Rychlovlaky jezdí přibližně rychlostí okolo 300 km/h a díky tomu dokážou velkou vzdálenost překlenout za kratší čas. Například cesta z Čengdu do Šanghaje by rychlovlakem trvala dvanáct hodin. Nicméně nevýhodou je, že při příchodu na stanici musíte projít kontrolou zavazadel a cestovních dokladů. Bez toho vás nevpustí do haly a nebudete moci čekat na vlak uvnitř. Pokud si chcete být jistí, že vlak nezmeškáte, přijďte radši na vlakové nádraží s předstihem asi jednu hodinu maximálně.
Letecky je to nejlepší?
Určitě je samotná přeprava z místa na místo až několikanásobně rychlejší leteckou cestou. Bude určitě i pohodlnější, jelikož se v nízkonákladovém letadle na kratší vzdálenosti budete tísnit méně času. Jenomže nevýhodou je, že musíte projít veškerými předletovými kontrolami, které vám tedy mohou zabrat i dvě hodiny před odletem. Pořád je to ale rychlejší způsob přepravy než vlak. Například cesta z Čengdu do Šanghaje by trvala pouze asi šest hodin letecky. Velkou nevýhodou je vyšší cena v porovnání s cenou vlaku. Proto pokud chcete ušetřit nějaké ty yuany (měna) i za cenu ztráty času, letadlu se vyhněte.
Dá se to po vlastní ose?
V Číně je samozřejmě možné zapůjčení auta. Nicméně aby si auto vypůjčil turista, musí splňovat mnoho předpokladů. Zároveň platí i pravidlo, že řídit auto můžete v Číně pouze s platným čínským řidičským průkazem. Znamená to tedy, že byste si museli řidičský průkaz udělat přímo v Číně se všemi platnými zkouškami. Proto může být výhodné jezdit autem se známým občanem Číny, pokud tam nějakého ochotného máte.