Krásný, čistý a útulný domov je sen snad každého z nás. Všichni se snažíme udělat ze svého obydlí příjemné místo, do kterého se budeme vždy rádi vracet. O to více nás pak zamrzí, když zjistíme, že s našim bytem/domem není něco v pořádku.
Jedním z častých problémů, kterým trpí zejména starší objekty, je vzlínání kapilární vlhkosti. Ta se samozřejmě může objevit i u novějších staveb. V obou případech je však na vině špatná hydroizolace. U starších objektů se může stát, že úplně chybí, u těch novějších je spíše problémem její neodborná aplikace či použití nekvalitních izolační prostředků.
Sanace jako účinné řešení
V případě, že se do zdiva dostala okolní vlhkost a začíná na zdivu páchat škody, je třeba rychle zasáhnout. Vedle rychlosti je ale také potřeba odborný přístup, kvalitní izolační materiály a použití správného postupu. Sanace zdiva je v tuto chvíli účinným lékem, který dokáže problém vyřešit a zabránit jeho znovuobjevení v budoucnu.
Velmi často používanou metodou je chemická injektáž zdiva. Do postižených částí zdiva se navrtají otvory, které se následně vyplní izolační hmotou, která vystupuje v roli dodatečné hydroizolace a jejím úkolem je zabránit dalšímu prostupu vlhka. To, jakým způsobem se konkrétně provede ono vyvrtání potřebných otvorů, záleží především na míře poškození zdiva, složení zdiva, a podobně.
Odborný dohled
Protože sanační metody obecně patří k poměrně složitým a citlivým zásahům do zdiva, měl by se úlohy vždy ujmout odborník. Například firma, která má v oboru zkušenosti a dostatečně hodně realizovaných sanačních prací, je tou nejideálnější volbou.