Co dělat, než k nám přijede instalatér

Není pochyb o tom, že pro většinu lidí je jednou z nejhorších domácích pohrom, hned po požáru, prasklé či jinak rozbité vodovodní nebo odpadní potrubí. A z dobrého důvodu. Následky vytékající vody mohou být ošklivé.

Samozřejmě na rozdíl od ohně zde obvykle není nikdo přímo ohrožen zraněním či dokonce na životě, avšak to neznamená, že nevznikne žádná škoda. Naopak. Ta může dosáhnout i pěkné výšky.

kbaterie2

Stačí vzít v úvahu fakt, že voda promáčí zdi a stěny. Tím vytváří půdu pro rozvoj plísní, které rozhodně nemají příznivý vliv na naše zdraví. O tom, že narušuje stabilitu zdí, a to při dlouhodobém působení do té míry, že může být nutné její zbourání, není třeba mluvit.

To samé platí o nábytku a podlaze. Pokud se vám například vytvoří v místnosti velká louže vody, pak může snadno poničit dřevěný nábytek. Nehledě na to, že koberec ani lino tuto koupel také příliš neocení.

Není tedy divu, že potřebujeme dát vše co nejdříve do pořádku. A vzhledem k tomu, že většina z nás nemá potřebné znalosti ani nástroje, volá se obvykle instalatér. Avšak to neznamená, že bychom mu nemohli jeho práci nějakým způsobem ulehčit, a snížit škody na minimum. Je zde totiž pár věcí, které můžeme ještě před jeho příchodem udělat.

instalater3

Tou hlavní je samozřejmě vypnutí přívodu vody. Tím zabráníme dalšímu vytékání a zvětšování škod, nehledě na účet za vodu. Proto bychom měli již předem vědět, kde její vypínač najdeme.

Dále je to lokalizace místa poškození. To nemusí být jednoduché, vzhledem k tomu, že většina těchto potrubí je uložena ve zdech, avšak věřte, že pokud budete i jen alespoň přibližně vědět, odkud voda vytékala, ušetříte instalatérovi spoustu času.

Pak je také dobré pustit se okamžitě do minimalizace škod. To v tomto případě znamená pokusit se vysušit vyteklou vodu. Tím pomůžeme zabránit poškození podlahy a zajistíme, že se instalatér nebude muset brodit. A to jistě ocení.

Co dělat, než k nám přijede instalatér
Scroll to top