Mezi časté publikační činnosti v on-line světě patří uveřejňování fotografií a videí. Tyto činnosti je nejlepší provádět na již existujících webech. Pro fotografie je dobrou volbou například Zonerama, Fotky Google nebo Flickr. U videí zase YouTube, Stream nebo Vimeo. Ale zaleží také na tom, jaké máte ambice a zda chcete své výtvory publikovat i v zahraničí.
Další možností je využití vlastní domény. Má to ale nevýhodu v podobě větší finanční a časové náročnosti. Přitom i při minimálních nákladech musíte počítat s koupí domény a často hostingu, který je důležitý pro provoz služeb na vaší doméně. Na druhou stranu zase máte lepší kontrolu nad vámi provozovaným systémem a působíte více profesionálně.
Existují, také možnost komunitního publikování díky sdílení. To znamená, že se na jedné činnosti podílí více lidí. Mezi nejznámější patří webová aplikace wiki, díky které mohou registrovaní a přihlášení uživatelé editovat obsah webu a docílit tak jejich vylepšení. Typickým příkladem je internetová encyklopedie wikipedie. Tato činnost může někdy vyústit až ke vzniku uživatelského fóra, kde mohou jednotlivý členové komunikovat mezi sebou při řešení konkrétních problémů. V každé komunitě jsou daná pravidla, kterými se musíte řídit, jinak budete vyloučeni nebo to může vyústit až ve smazání účtu.
Jednou z možností je i využití sdílené wiki, kde je možné uveřejnit své zkušenosti, výtvory a myšlenky. Tyto tvorby mají více spolupracujících autorů nebo až na úrovni skupin. Aplikace webu zvaná wiki tedy dovolí realizovat tento typ publikací. Proto mohou registrovaní členové editovat obsah stránek a docílit tak jejich obsahovému vylepšení. Mezi nejpopulárnější a nejznámější patří encyklopedie Wikipedia, ale s wiki se potkáme i u podstatně menších projektů. Wiki je charakteristicky propojená s určitou skupinou uživatelů.
Publikování on-line