Listí z ořechu královského


Listy z ořechu královského nemusíme hned vyhazovat, protože umí i léčit. Obsahují totiž některé účinné léčivé látky, které znali již naši předkové. Listy a kůra jsou lékem v lidovém léčitelství, ale i v současné farmakologii. Zkuste si doma připravit léčivý čaj z ořechového listí, který vám pomůže při léčbě například:
ü  kašle
ü  anginy
ü  kožních problému
ü  průjmu
vlašské ořechy na ořešáku

Využití listů ořechu královského je ale mnohem širší. Listy je možné užívat jak vnitřně, tak i na léčení vnějších chorob. Kdysi se používal odvar z listů ořechu k ošetření špatně se hojících poranění kůže a k dezinfekci ran. Antibakteriální látky, které jsou v listech ořechu obsažené tak zabraňují zánětu postiženého místa na pokožce. Zároveň tak urychlují hojení postiženého místa. Mezi další známé využití odvaru z listů ořechu královského jsou koupele proti pocení nohou a také kožním plísním.  Z listí ořechu se také připravuje pleťová voda pro léčbu akné. Zrovna tak je odvar z listů vhodný i pro pravidelné oplachování vlasové pokožky jako prevence padání vlasů. Odvar z listů ořechu královského je také prospěšný například:
ü  při zmírňování projevů lupenky
ü  při léčbě některých druhů kožních ekzémů
ü  při léčbě nachlazení
ü   při průjmových onemocnění
ü   při katarech zažívacího traktu.
ü   při zánětech v krku a zánětu dásní
ü  a pro udržení zdravých dásní
listy ořešáku

Mast z listů, či mladých pupenů ořešáku královského

Na výrobu masti z pupenů ořechu budeme potřebovat:
ü  500 gramů vepřového sádla
ü  hrst pupenů ořešáku královského
Sádlo rozehřejeme na mírném ohni, přidáme pupeny z ořechu a vaříme zvolna po dobu třiceti minut. Poté sádlo přelijeme přes sítko a uskladníme v uzavíratelné nádobě v chladu. Mast z pupenů je vhodná pro aplikaci na pokožku.
ü  Z ořechových skořápek si můžeme připravit odvarem i chutný ořechový nápoj proti suchému i vlhkému kašli.

Listí z ořechu královského
Scroll to top